Ha nyár, akkor Digilabor!

A Csabai Nyarat 21 kreatív alkotófoglalkozással tettük színesebbé könyvtárunk alkotóműhelyében, a Digilaborban. A foglalkozásokon közel 300 gyermek és felnőtt vett részt a nyári hónapokban. A Digilabor egy interaktív és jövőorientált többfunkciós közösségi tér, mely színhelye a tervezéstől a megvalósításig tartó közös alkotásnak, az élményszerzésnek és a megosztás lehetőségeknek.

2024 nyarán robotika (4 alkalom), Repair Café: közösségi könyvjavítás, varrás (3-3 alk.), gyöngyszövés, körmönfonás, rongyhorgolás (2-2 alk.) foglalkozásokat, továbbá Just Dance táncversenyt, LEGO Story történetmesélést, notesz-, papírjáték-készítést és bájitaltan – mágikus dekorkészítést szerveztünk. A Digilabor adott otthont a Békés Megyei Könyvtár nyári táborainak, az Utazás robotikába és a Megrajzolt irodalom elnevezésű ötnapos táboroknak.