Kreatív írás nyári tábor középiskolásoknak

2022. június 20 - 24.

Írsz, írtál, írnál? Akkor a Békés Megyei Könyvtár kreatív írás táborában a helyed, mert itt írunk, elolvassuk, eljátsszuk, megbeszéljük. Ha van egy jó sztorid, ha nincs, de szeretnél. Ha éppen regényt, novellát, verset (vagy csak úgy akármit) írsz, vagy azon töprengsz, hogyan kezdj neki, gyere el a táborba!
A kreatív írás táborban a megismerkedhettek azokkal a szakmai, írástechnikai alapokkal, melyek elsajátításával képesekké váltok egy saját, akár irodalmi, akár hétköznapi szöveg megírására. A kreatív írás gyakorlatai segítik a szövegértő olvasást, a különböző szövegek megértését, értelmezését.
Emellett a már kész, saját szövegeket – novellákat és verseket – is átbeszéljük.
A táborba olyan 15 és 17 év közötti fiatalok jelentkezését várjuk, akik szeretnének írni, olvasni is és érdeklődnek az irodalom, a szépírás iránt.
A programban szerepel kirándulás Budapestre, kerékpártúra Szabadkígyósra és strandolás is.
Ebédet minden nap biztosítunk.

Időpont: 2022. június 20–24. 9:00–17:00 óra között
Jelentkezési határidő: 2022. június 10.
Részvételi díj: 5000 Ft.
Az első 15 fő jelentkezését tudjuk fogadni.
Jelentkezés ezen a linken vagy személyesen a Békés Megyei Könyvtár regisztrációs pultjánál.

Bővebb információ:
• telefonon: 66/530-200, 66/530-235; 66/530-215
• e-mailben: Kovács Attila, könyvtárosnál a kovacs.attila@bmk.hu vagy Szarka Judit, információs szaktanácsadónál a szarka.judit@bmk.hu címen.
E-mail-ben történő jelentkezés esetén kérjük feltüntetni a táborozó nevét, életkorát, szülő nevét, lakcímet és telefonszámot.
Akik velünk töltik ezt a hetet, számukra jóváírunk 20 óra közösségi szolgálatot.