Soós Emőke mesél: Az a dolgunk, hogy szeressünk

2024. szeptember 30. (hétfő) 17:00

Az Országos Könyvtári Napok nyitónapján Soós Emőke mesemondó „Az a dolgunk, hogy szeressünk" című estje várja a felnőtteket 2024. szeptember 30-án, 17 órától a Békés Megyei Könyvtárban.

A részvétel díjtalan, de érvényes olvasójegyhez vagy ingyenes könyvtári regisztrációs jegyhez kötött.

„A népmese és a népdal olyan egymás mellett, mint Isten szava az orgona mellett a templomban.
A szív, a lélek megnyílik, s utat enged a fénylő szeretetnek, elűzve a gondot, bút, bajt és bánatot.
Soós Emőke ezt az életet éltető kincset adja át számunkra, hogy mosollyal az arcon, továbbvigyen az élet dalosan mesés útján."
 – Lipták Judit zenepedagógus.

„A meséhez mennyi bizalom kell,
hogy kavics-mód legyen a kincs
és a mondott rózsa illatozzék,
és nyisson az álmodott kilincs."
Weöres Sándor versével, bizalommal ajánlom figyelmükbe Soós Emőkét, a mesék avatott ismerőjênek előadását.
Tolmácsolásával földön járunk és égbe szállunk, ahogyan a történet megkívánja. Kalandra fel!"
 – Veres Krisztina, a Meseház vezetője.