Nagyvárad felől megérkezik az első vonat Békés-Csabára

2026. február 17. (kedd) 16:30

Folytatódik a Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület szabadegyeteme!
 
A következő alkalommal Hankó András, a Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület elnökségi tagja tart előadást Nagyvárad felől megérkezik az első vonat Békés-Csabára címmel.
 
Az előadás közben verset mond és korabeli újságokból felolvas Bartus Gyula Jászai Mari-díjas színész.
 
A rendezvénynek a Békés Megyei Könyvtár 41. terme ad otthont. A részvétel díjtalan, egyesületi tagság nélkül is látogatható.
Az előadás előtt, 16 órától tagdíjbefizetési lehetőség. A tagdíj összege aktív dolgozó esetén évente 3000 Ft, nyugdíjas esetén: 2000 Ft. A tagdíjbefizetés határideje: 2026. február 28.
 
A program a Könyvtári Kihívás keretében valósul meg.
 
A rendezvényen kép- és hangfelvétel készülhet. Részvételével hozzájárul, hogy a felvételeken szerepeljen, melyek megjelenhetnek a Békés Megyei Könyvtár honlapján, közösségi oldalain, kiadványaiban, valamint további felületeken.