Csillagos este a könyvtárban

2024. augusztus 9. (péntek) 19:00 - 22:00

2024-ban is megrendezésre kerül az Egy Hét a Csillagok Alatt országos programsorozat, amikor országszerte távcsöveket és lelkes csillagászokat találhatnak az éjszakai égbolt szerelmesei. A Békés Megyei Könyvtár idén is csatlakozik Magyarország legnagyobb csillagászati programsorozatához.

Vendégeink:
• Dr. Barna Barnabás kutató csillagász
• Mochnács Erika csillagász hallgató

Program:
• Előadás: „(Újabb) Top 10 csillagászati és űrkutatási sztori az elmúlt évből"
• Égboltismertető
• Távcsöves megfigyelés
• Kvízjáték

Az első 80 fő jelentkezését fogadjuk. Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével lehet. A program látogatásához a Békés Megyei Könyvtárban érvényes olvasójegy szükséges.

Kérjük, ügyeljen rá, hogy könyvtári olvasójegye Önnél legyen, illetve hiányában, gondoskodjon annak elkészítéséről. A programon csak a könyvtári olvasójegyét bemutató tud részt venni. Beiratkozásra a könyvtár nyitvatartási idejében (hétfő–péntek 8:00–17:00) a földszinti regisztrációs pultnál van lehetőség. A program napján, 17:00 óráig tudják ezt megtenni. Részletek a beiratkozásról >>