Zenés irodalmi est Kemecsei Gyöngyi költővel

2023. október 6. (péntek) 17:00

Szeretettel meghívjuk 2023. október 6-án, pénteken 17 órás kezdéssel a Bán Ber Deep Heart Deep Soul és a Békés Megyei Könyvtár idei harmadik közös szervezésű rendezvényére, Kemecsei Gyöngyi költő zenés irodalmi estjére!

Kemecsei Gyöngyi verseiből felolvas: Tasoly Krisztina, Vidovenyecz Edina, Liszi Melinda, a Békéscsabai Jókai Színház színművészei.

Zenével színesíti a programot Bíró Tamás (trombita), Gyaraki Lívia (ének), Láda Mihály (billentyű, harmonika), Marksteiner Béla (gitár, ének), Nagy István (dob), Sebők Antal (szaxofon).

Kemecsei Gyöngyi beszélgetőtársa Földesi Csenge, a Békés Megyei Könyvtár munkatársa.

A belépés díjtalan, de érvényes olvasójegyhez vagy ingyenes regisztrációs jegyhez kötött, melyek a földszinti regisztrációs pultnál készíthetők az intézmény nyitvatartási idejében. A programváltozás jogát fenntartjuk.
Kemecsei Gyöngyi Sátoraljaújhelyben született. Kisebb-nagyobb megszakításokkal szülővárosában élte le eddigi élete nagy részét. Sárospatakon, a tanítóképző főiskolán tanult. Főállású anyaként a mindennapjait a gyermekei és a család töltötték ki. 2015-ben kezdett el tanítani egy speciális iskolában. Jelenleg sérült gyerekekkel foglalkozik Budapesten. Első verseit 8 évvel ezelőtt, élete egyik útkereső, újrakezdő időszakában írta. Alkotásai kezdetben prózai gondolatok voltak.

„Emlékszem a pillanatra, amikor a papírra vetett érzéseimet újra olvasva észrevettem, hogy akaratlanul is verssé formálódtak. Versekké, érzésekké, hangulatokká, amelyek mindannyiunkban ott élnek. Utak, küzdelmek, mélységek és magasságok. Megélések, amelyek belénk ívódnak, nyomokat hagynak. Az életünk nagy témái talán ugyanazok… én csak kimondom, ahogy bennem él, és Te meghallod, ahogy Benned szól."