Dr. Halmágyi Miklós: Jókai Mór regényei és Békés megye

2025. március 14. (péntek) 17:00

200 éve született a jeles író, a legnagyobb magyar mesemondó, Békéscsaba díszpolgára, Jókai Mór. Hatalmas életművének több darabja is Békés megyei vonatkozású. Egyik regényében Békéscsaba nevét is megemlítette. Melyik ez a regény, és miről szól?  Mely egyéb Békés megyei tárgyú regényei vannak? Annál is inkább érdemes mindezt felidéznünk, mert városunk színháza is Jókai nevét viseli.
 
2025. március 14-én, pénteken 17 órás kezdéssel Dr. Halmágyi Miklós történész, levéltáros tart előadást „Jókai Mór regényei és Békés megye" címmel a Békés Megyei Könyvtárban.
 
A részvétel díjtalan, de érvényes olvasójegyhez vagy ingyenes regisztrációs jegyhez kötött, melyek könyvtárunk regisztrációs pultjánál igényelhetők az intézmény nyitvatartási idejében.
 
A rendezvényen kép- és hangfelvétel készülhet. Részvételével hozzájárul, hogy a felvételeken szerepeljen, melyek megjelenhetnek a Békés Megyei Könyvtár honlapján, közösségi oldalain, kiadványaiban, valamint további felületeken.