Képregény-történeti kiállítás

A Békés Megyei Könyvtár földszinti kiállítóterében látható a Buborékban beszélők című képregény-történeti kiállítás, mely a legkiválóbb magyar képregényalkotók rajzai segítségével kalauzol végig százötven év történetén.

A különleges kiállítást 40 év kutatómunka eredményeképp Kertész Sándor grafikus tanár, a magyar képregény történetének kutatója, szakírója állította össze. A tárlat Békés megyei kötődésű alkotóról is megemlékezik, többek között a tótkomlósi születésű Jankó Jánosról, aki Jókai Mór szövege nyomán rajzolt képregényt. Az illusztrációk mellett leírások és tájékoztatók segítik a magyar képregények történetének megismerését.

A képregény-történeti kiállítás 2024. november 4-ig látogatható a könyvtár nyitvatartási idejében.