Városismereti séta egy híres csabai építész nyomában

2024. szeptember 21. (szombat) 16:00 - 17:30

Wagner József (1861–1917) építővállalkozó, téglagyáros, Békés vármegye egyik leghíresebb építészeként tevékenykedett a 19. század végén, 20. század elején. Békéscsabán több jellegzetes köz- és magánépület tervezésében és kivitelezésében vett részt. A Kulturális Örökség Napjai keretében, 2024. szeptember 21-én, szombaton 16 órától a Békés Megyei Könyvtár városismereti sétát szervez Békéscsaba belvárosában. A Wagner-túra során ellátogatunk az építész nevéhez köthető épületekhez, megismerjük a látványosságok történetét. A séta során kvízkérdésekkel teszteljük a résztvevők tudását.
Túravezető: Juhász Zoltán, a Békés Megyei Könyvtár igazgatója.
Gyülekező szeptember 21-én (szombaton) 15:45 és 16:00 között a Békés Megyei Könyvtárban.

A részvételi szándékot az alábbi űrlap kitöltésével kérjük jelezni.

A részvétel díjtalan, de érvényes olvasójegyhez vagy ingyenes regisztrációs jegyhez kötött, mely könyvtárunk földszinti pultjánál igényelhető az intézmény nyitvatartási idejében. A séta eső esetén elmarad!