TELTHÁZ! De mi lett a nővel? – DANTE vendégjáték

2024. szeptember 27. (péntek) 19:00

Teltházas rendezvény! További jelentkezéseket nem fogadunk. Megértésüket köszönjük!

A Bán Ber Deep Heart Deep Soul Irodalmi Társaság és a Békés Megyei Könyvtár együttműködésének köszönhetően a budapesti DANTE Közösségi Alkotótér vendégjátéka érkezik Békéscsabára, a könyvtár előadótermébe!

Gerner Csaba, Jászberényi Gábor és Gulyás Hermann Sándor szereplésével három férfi keresi a Nőt. Aki nincs… A drámaszöveget Anton Pavlovics Csehov novelláiból Kiss Csaba írta.

A részvétel díjtalan, de előzetes regisztrációhoz kötött. Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével lehet.

A rendezvény fő támogatója a DIG-BUILD Kft.

Az előadás története a Nő története. Azé a Nő-é, aki minden férfi szívében ott bujkál. Meg sem jelenik és mégis jelen van minden rezdülésben, minden hangban, érzékien, gyönyörűen, megfoghatatlanul, oroszos magyarsággal. Kiss Csaba drámaszövege Csehov novelláinak színpadi adaptációja. A három férfi, Jura, Aljosa és Gyabkin szerepében keresi a Nőt. Aki nincs. Aki mégis jelen van mindhárom férfi gondolataiban, emlékeiben, életében, a ragyogó szépségű Irina Bikulina, akit futólag mind ismertek és mind elszalasztottak. Keressük a nőt, akit egyre izgalmasabbnak látunk úgy, hogy valójában sosem pillanthatjuk meg.

Szereplők:
  • Jura – Gerner Csaba