Szombat: 14.00–19.00

Szombat: 14.00–18.00

Tanulmányi úton jártunk

A Békés Megyei Könyvtár munkatársai és vendégei 2019. április 12-én és 13-án tanulmányi úton jártak.

A székesfehérvári Alba Innovár - Digitális Élményközpontban humanoid robotbemutatón vettünk részt, kipróbálhattuk a WizeFloor okospadlót, valamint a Parapark szabadulószobát.

Pécsett a Makker kreatív technológiai műhely és a Drukker grafikai műhely vendégei voltunk. Előbbin különféle elektronikai-programozható kütyüket és zenei eszközöket ismerhettünk meg, míg utóbbin képzőművészeti lenyomatokat hozhattunk létre. A Pécsi Tudományegyetemen (PTE 3D Projekt) pedig a 3D nyomtatási technológiákról (tervezés, szkennelés, nyomtatás) tartottak számunkra bemutatót.

Képgaléria >>