Szombat: 14.00–19.00

Szombat: 14.00–18.00

Mosolycsomag - cipősdoboz-akció

A Békés Megyei Könyvtár gyűjti a dobozba csomagolt ajándékokat, amelyeket nehéz sorsú gyermekek és felnőttek fognak megkapni, mosolyt csalva arcukra a szeretet ünnepén.
A becsomagolt, felcímkézett cipősdobozba csomagolt ajándékokat a könyvtár kölcsönzőpultjánál várjuk november 30. (szombat) és december 16. (hétfő) között.
Kérjük a csomagra írják rá, hogy milyen nemű és korú megajándékozottnak szánják!
A jószívű adakozók sorsjegyet kapnak, amellyel sorsoláson vesznek részt. A sorsolás időpontja: december 17., kedd.

Mit tehet a cipősdobozba?

Játékok (kisautó, labda, plüssállat), iskolai eszközök (toll, ceruza, számológép, kifestő, füzet), higiéniai eszközök (fogkefe, fogkrém, szappan), édesség (csoki, rágó, nyalóka, cukor) - kortól, nemtől függően.

Mi nem való a cipősdobozba?

Romlandó ételek, gyümölcsök, folyékony dolgok (sampon, testápoló), gyógyszer, alkohol, vegyszer, törékeny tárgyak (tükör, váza), illetve az adott kor és nem számára nem hasznosítható tárgyak.