Minősített Könyvtár címet kapott könyvtárunk

Örömmel jelentjük, hogy könyvtárunk 2018-ban elnyerte a Minősített Könyvtár címet! Az Emberi Erőforrások Minisztériuma pályázatára a Békés Megyei Könyvtár önértékelést, illetve a minőségirányítási munkát bemutató beszámolót készített. Tevékenységünket helyszíni látogatás során könyvtári, valamint minőségmenedzsment szakértő vizsgálta.

November 13-án az EMMI Akadémia utcai székházának Tükörtermében Rakonczás Szilvia, a Békés Megyei Könyvtár igazgatója vette át a Minősített Könyvtár címmel adományozott díszes oklevelet Fekete Péter, kultúráért felelős államtitkártól. A Békés Megyei Könyvtár a címet öt évig birtokolhatja.

Gratulálunk a további 14 díjazott könyvtárnak – köztük a Békés Városi Püski Sándor Könyvtárnak, a gyomaendrődi Határ Győző Városi Könyvtárnak és a szarvasi Tessedik Sámuel Múzeum és Szárazmalom Városi Könyvtárnak –, valamint a Könyvtári Minőségi Díjat elnyerő Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központnak!