Megnyílt a Kollabor Természettudományos Élményközpont

2018. november 12-én, hétfőn hivatalosan is megnyílt a Békés Megyei Könyvtárban a Kollabor Élménypedagógiai Központ. A Kollabor a megyei könyvtár és az Életfa Kulturális Alapítvány együttműködésének köszönhetően jött létre azzal a céllal, hogy fiatalok számára megfelelő környezetet biztosítson az alkotásra, kísérletezésre és készségeik fejlesztésére.

Szarvas Péter polgármester köszöntőjében kiemelte, hogy a Kollabor a lehető legjobb helyen van a könyvtár épületében, ahol amúgy is tudásszerzésre és tanulásra van lehetőség. Az ünnepélyes átadón jelent volt Fekete Péter, kultúráért felelős államtitkár, aki elmondta, hogy a természettudományos élményközpont tevékenysége több mint 20 iskola körülbelül hétezer tanulóját foglalkoztatja majd. Rakonczás Szilvia, a Békés Megyei Könyvtár igazgatója hangsúlyozta, a Kollaborhoz hasonló „makerspace” szolgáltatás egyedülálló a hazai könyvtárak tekintetében.

A megnyitón a résztvevők – többek között – megtekinthették az élményközpont 3D nyomtatóit, robotikai eszközeit, valamint a konyhai foglalkoztató teret is.