Középiskolások vetélkedtek Arany Jánosra emlékezve

November 23-án került megrendezésre a könyvtárban az Arany János 200. születésnapjára emlékező vetélkedő középiskolások számára.

A versenyre 8 iskola 3 fős csapata nevezett. A tét nagy volt, hiszen az iskolákat képviselő versenyzők egy olyan kirándulásért versengtek Nagyszalontára, melyre a győztesek az osztályuk valamennyi tagját magukkal vihetik.

A vetéledő 4 interaktív feladatot foglalt magába: egy válaszott Toldi-részlet megjelenítését és előadását a 3D-s nyomtatóval készített figurákkal; valamilyen médianyag készítését, szintén a Toldi kapcsán, tablet vagy mobiltelefon segítségével; egy számítógépes puzzle kirakását és egy 20 kérdésből álló Arany-kvíz kitöltését.

A csapatok igazán lelkesen, a maximumra törekedve oldották meg a feladatokat. A médianyag készítésénel néhány igazán szórakoztató, remek színészi képességeket prezentáló rövidfilm is készült.

A vetélkedőn a zsűri értékelése alapján az Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium egyik csapata, a Fiatal Befolyásolható Értelmiségek triója nyert, akik december 7-én az egész osztállyal utazhatnak Nagyszalontára, Arany János szülővárosába.

Köszönjük a csapatok részvételét, reméljük kellemes délutánt tölthettetek a könyvtárban!

A vetélkedő képei az alábbi linkre kattintva érhetők el.