Kedd-péntek: 11.00 – 19.00
Szombat: 14.00 – 19.00

Kedd-péntek:
Hétfő, Szombat: 14.00 – 18.00

Ügyeleti időben elérhető szolgáltatások: napilapok, visszavétel, hosszabbítás, internetezés, számítógép használat:
Hétfő9.00 –14.00
Kedd-péntek: 9.00 –11.00

Kódolás Hete 2017

Október 9. és 17. között - a Kódolás Hetében - a Békés Megyei Könyvtár számos programmal várta az informatikai eszközök iránt érdeklődőket.

Darida Anna, egykori Skool-os diák szemléltette, hogy milyen alkalmazásokat hozott létre a Scratch programozási nyelv segítségével. Immár 3. alkalommal indult programozó szakkör lányoknak, a Kódolás Hetén minden érdeklődő szabadon belepillanthatott a Skool nyílt tanórába. Egy hamarosan megvalósuló projektről, a Makerspace-ről hallhattak a kerekasztalbeszélgetés résztvevői. Emellett LEGO robotokkal és a Micro:bit-tel ismerkedhettek meg a látogatók. A Kazincy Általános Iskola felsős tanulói flashmob élő programozáson vehettek részt a Főtéren.

Az utóbbiról készült videó megtekinthető az alábbi linken.