Interaktív Könyvkötő Workshop

Időpont: 2019. június 24–28. (hétfőtől péntekig) 15.00–19.00 óra
Helyszín: Békés Megyei Könyvtár, Digilabor (Békéscsaba, Kiss E. utca 3.)
Jelentkezés: bekescsaba@europedirect.hu; tel.: +36-66-530-201

Tematika

1. nap
Könyvkötészetben használt anyagok megismerése, fűzési technikák megismerése.
Papírok, kartonok, lemezek, műbőrök, textilek, bőrök, felhasználása és beszerzési lehetőségei. A megfelelő ragasztóanyagok kiválasztása, felhasználási területei, otthon elkészíthető ragasztó.

2. nap
Papír festése keményítős és márványozós módszerrel. Gyűrűs vagy csíptetős mappa elkészítése.

3. nap
Könyvkötészeti vágóeszközök használatának megismerése, kötegvágó és lemezolló használata.
Spirál technikával fűzött keménytáblás kötések készítése: könyv, fotókönyv, családi album.

4. nap
Ragasztásos technikával készített könyvek készítése. Az erős ragasztás titka a legyezősítés.
Félvásznas kötés készítése. Ragasztott könyvtest borítása, festett papírok felhasználásával.

5. nap
Egyszerű dobozok készítése és borítása, különböző anyagok felhasználásával.

Az idő függvényében, a tábor ideje alatt, különböző papíralapú ajándéktárgyak készítésére lehetőség lesz.