A kiállítást megnyitja: Dr. Fodor János...

Fodor János, Fodor András író-költő fia, aki baráti kapcsolatot ápolt Lipták Pállal, a Békés Megyei Könyvtár alapító igazgatójával, festőművésszel. A "Lipták kalendárium 4" kiállítás megnyitására keresve sem találhatnánk alkalmasabb személyt.

Dr. Fodor János az ELTE-BTK Könyvtár- és Információtudományi Intézet Információtudományi Tanszékének egyetemi adjunktusa.
Egyetemi tanulmányait az ELTE-n végezte. 2006-ben az szerzett doktori végzettséget, "summa cum lauda" minősítéssel. Doktori munkája a "Trendek és tendenciák, kialakult modellek és lehetséges stratégiák az internetes közművelődési tájékoztatásban" címet viselte. 2000 óta az Eötvös Loránd Tudományegyetem tudományos munkatársa.

Kutatási területei közé tartozik az internetes közművelődési tájékoztatás és tartalomszolgáltatás, a hálózati forráskiadás, webdesign, bölcsész-informatika, valamint a hálózati kultúra.

Publikációinak listája

Blogja