A békéscsabai nyomdászat jubileumára

Gutenberg örökbecsű művének követői 1873. szeptember 21-én, Békéscsabán, egy nádfedeles háznak szerényen berendezett nyomtatóműhelyében kezdték a mesterséget, nyomtatványt, újságot, könyvet létrehozni. A megnyitás 145. évében, 2018. szeptember 12-én kiállítás nyílt békéscsabai nyomdák termékeiből a Békés Megyei Könyvtárban.
A kiállító nyomdák: Duo–Printers Nyomdaipari Bt., JAVIPA Nyomdaipari Kft., Kolorprint Nyomdaipari Kft., Körös Print–Pack Kft., Marzek–Kner Packaging Kft., Paulik és Társa Bt., Progresszív Nyomdaipari Kft.
Különkiállítás látogatható Barabás Ferenc grafikus könyveiből és Gécs Béla tipográfus munkáiból.
A kiállításmegnyitóról képeket az alábbi linkre kattintva talál.