Kedd-péntek: 11.00 – 19.00
Szombat: 14.00 – 19.00

Kedd-péntek:
Hétfő, Szombat: 14.00 – 18.00

Ügyeleti időben elérhető szolgáltatások: napilapok, visszavétel, hosszabbítás, internetezés, számítógép használat:
Hétfő9.00 –14.00
Kedd-péntek: 9.00 –11.00

„Műemléksorsok nyomában"

Kisnemesi Otthonok Országos Találkozója 2017. március 30.

Az idén már tizenhatodik alkalommal került megrendezésre a Munkácsy Emlékházban a Kisnemesi Otthonok Országos Találkozójára, amelyen a könyvtárunk munkatársai is részt vettek.

Szente Béla a Csabagyöngye Kulturális Központ igazgatója köszöntötte a résztvevőket, megnyitó beszédében kitért a város műemlékeket is érintő felújítási terveire. Tájékoztatót kaphattunk a hamarosan induló Munkácsy Kulturális Negyed beruházásról, amely része a Modern Városok Programnak. A közel 3 milliárd forintos beruházás érinti a Békés Megyei Könyvtár belső udvarának rehabilitációját.

Bay Judit, a Turisztikai Főigazgatóság Kelet-Magyarországi régiójának vezetője a Tiszadobon található Andrássy-kastély felújításáról és kiállításairól tartott előadást.

Három előadást is hallhattunk a békéscsabai Vasútállomás felújításáról. Szó volt többek közt a 19. századi állomásépület munkálatairól, a felvételi épület megújulásáról és az állomás előtti tér kialakításáról.

„Mesél a kastély" címmel Dombi Ildikó, ügyvezető a Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont hétköznapjairól mesélt.

A Békés Megyei Könyvtár fontosnak tartja, hogy kollégái rendszeresen részt vegyenek helyismereti konferenciákon.