Arany-busz Békéscsabán!

Békéscsabára érkezik a Petőfi Irodalomi Múzeum vándorkiállítása Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából:
április 28. (szombat) és május 6. (vasárnap) között a Szent István téren, május 2-án, szerdán Jaminában, az Erzsébethelyi Általános Iskola Madách utcai parkolójában.

A kiállítás ingyen látogatható.

Ünnepi nyitvatartás

Értesítjük kedves olvasóinkat, hogy könyvtárunk április 30-án, hétfőn és május 1-én, kedden zárva tart!

Nyitás: május 2-án, szerdán 11 órakor.

Hozzáférés a SzóTudásTár adatbázishoz

Értesítjük kedves olvasóinkat, hogy 2018. április 23. és május 4. között próbahozzáférés keretében könyvtárunkban elérhető a SzóTudásTár adatbázis.
A felületen a Tinta Kiadó 11 nagyszótára érhető el (értelmező szótár, etimológiai szótár, idegen szavak szótára, szinonima szótár, ellentétes jelentésű szavak szótára, régi szavak szótára, magyarító szótár, rövidítések szótára, kiejtési szótár, szólás és közmondásszótár, összetételek listája).

3D nyomtatásról tanulhattunk

Április elején egész napos, ingyenes tanfolyamon vehettek részt a 3D nyomtatás iránt érdeklődők a Békés Megyei Könyvtárban.
A 3D Akadémia munkatársa beszélt a 3D nyomtatás történetéről, a 3D nyomtatás folyamatáról, a nyomtatásra alkalmas technológiákról, azok jellemzőiről és felhasználási lehetőségeikről. A résztvevők megismerhettek olyan weboldalakat, melyekről ingyenesen letölthetők és kinyomtathatók 3D tárgyak. Szó volt továbbá a Craftbot 3D nyomtatót vezérlő CratWare szoftver beállításáról, a 3D modellek nyomtatásra alkalmassá tételéről, illetve a 3D modellezésről.
A képzés a Békés Megyei Europe Direct Tájékoztató Központ szervezésében valósult meg.

Tavaszi könyvvásár

Jöjjön el április 26-án (csütörtökön), 27-én (pénteken) és 28-án (szombaton) a Békés Megyei Könyvtárba, ahol használt könyvek, video- és hangkazetták vásárolhatók kedvezményes áron!
Egységár: 100 Ft/darab

Próbahozzáférés a SZAKTÁRS adatbázishoz

Értesítjük kedves olvasóinkat, hogy 2018. április 9-20. között könyvtárunkban elérhető a SZAKTÁRS (Szakkönyvkiadók Társulása) adatbázis, ami hazánk legnagyobb és legszínvonalasabb szakkönyvkiadóinak köteteit tartalmazza, az ADT-n már megszokott teljes szövegű keresőrendszerrel.

A próbaidőszakban a letöltési funkció szünetel, az adatbázisban a keresés és a találatok megjelenítése támogatott.

A SZAKTÁRS adatbázis az alábbi linken érthető el, könyvtári számítógépeken.

Április 16-ai zárvatartás!

Értesítjük kedves olvasóinkat, hogy a Könyvtárosok világnapja alkalmából szervezett rendezvény miatt a Békés Megyei Könyvtár április 16-án, hétfőn zárva tart!

Nyitás: április 17-én, kedden 11 órakor.

Lencsési Könyvtár: új nyitvatartás

Értesítjük kedves olvasóinkat, hogy a Lencsési Könyvtár hétköznapokon az eddigiekhez képest egy órával korábban, 10 órakor nyit.

Beiratkozási kedvezmény

Értesítjük kedves látogatóinkat, hogy a Magyar Költészet Napján, 2018. április 11-én, szerdán:

1 éves felnőtt tagság 2500 Ft helyett 1800 Ft,

1 éves kedvezményes tagság 1800 Ft helyett 1200 Ft.

Középiskolások várostörténeti vetélkedője - JELENTKEZÉS

Békéscsaba újratelepítésének 300. évfordulója alkalmából a Békés Megyei Könyvtár várostörténeti vetélkedőt szervez középiskolások számára.
Időpont: 2018. szeptember 25. (kedd) 9.00–13.00
Helyszín: Szent István tér, Békéscsaba
Résztvevők száma: csapatonként 22-22 fő diák (+ 1 fő pedagógus)
Jelentkezési határidő: 2018. április 24.