Szombat: 14.00–19.00

Szombat: 14.00–18.00

„AZ ÉV KÖNYVTÁROSA BÉKÉSBEN" 2019

A Békés Megyei Könyvtár és a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Békés Megyei Szervezete meghirdeti „Az Év Könyvtárosa Békésben" díjat. A díj azon Békés megyében dolgozó könyvtárosok részére adományozható, akik munkájukkal, szakértelmükkel hozzájárulnak a megye könyvtáraiban végzett magas szintű könyvtári tevékenységhez.

Mi történt 1919 novemberében?

A Békés Megyei Könyvtárban folyamatosan frissülő cikkgyűjteményt teszünk közzé "100 éve történt" címmel. Az érdeklődők ízelítőt kaphatnak az 1919-ben történt békéscsabai és Békés megyei történésekből.

A gyűjtemény a könyvtár Tumblr-oldalán is elérhető.
Aktuális válogatásunkat keressék a könyvtár földszinti tablóján!

Lomtalanítás előtt állók figyelem!

Felhívjuk kedves látogatóink figyelmét, hogy amennyiben lomtalanítás alkalmával régi képeslap, meghívó, kártyanaptár, fénykép, fotónegatív vagy egyéb aprónyomtatvány kerül kezükbe, akkor gondoljanak könyvtárunkra.

Gyűjteményünkbe szívesen fogadunk korabeli (apró)nyomtatványokat, az eddigi olvasói felajánlásokat pedig ezúton is köszönjük!

Ünnepi nyitvatartás

Értesítjük kedves látogatóinkat, hogy könyvtárunk november 1-én, pénteken és november 2-án, szombaton zárva tart.

Xbox klub a könyvtárban

Gyere és játssz a barátaiddal a könyvtár moziszobájában minden szerdán és pénteken 14 és 18 óra között Xbox 360 Kinect konzolunkkal!
Érvényes olvasójegy szükséges.

Október 23-ai nyitvatartás

Értesítjük kedves olvasóinkat, hogy könyvtárunk október 23-án, szerdán zárva tart!

Nyitás október 24-én, csütörtökön 11 órától.

Új bútorok a Jaminai Könyvtárban

Megszépül a Jamina Fiókkönyvtár. Most a gyerekek kaptak új bútorokat. Köszönjük Dr. Csicsely Ilona képviselő asszonynak a figyelmet és a támogatást!

Helyismereti kaland(játék): SORSOLÁS

A mai nap folyamán kisorsoltuk a nyereményeket a Helyismereti kaland(játék) helyes megfejtői között. A szerencsés nyerteseket e-mailben vagy telefonon értesítjük. Gratulálunk!

Online öko-kvíz: SORSOLÁS

A mai nap folyamán kisorsoltuk a nyereményeket az Öko-kvíz helyes megfejtői között. A szerencsés nyerteseket e-mailben vagy telefonon értesítjük. Gratulálunk!

A webes hosszabbítás átmenetileg nem működik!

Értesítjük kedves olvasóinkat, hogy honlapunkon CD és DVD kölcsönzésük meghosszabbítására átmenetileg nincsen lehetőségük!
Hosszabbításra személyesen illetve az 530-202-es telefonszámon van lehetőségük.
Megértésüket köszönjük!