Ünnepi nyitvatartás

Értesítjük kedves olvasóinkat, hogy a március 15-i nemzeti ünnep miatt, könyvtárunk nyitvatartása az alábbiak szerint módosul:

március 15-én (pénteken): zárva,
március 16-án (szombaton): zárva.

Nyitás: március 18-án, hétfőn 14 órakor.

Internet Fiesta 2019

Az Informatikai és Könyvtári Szövetség 2019. március 21. és 28. között immár 20. alkalommal rendezi meg az Internet Fiestát a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával.
A Békés Megyei Könyvtár idén is számos programmal csatlakozik, melyekre minden korosztályt szeretettel várunk!
Kérjük, figyelje honlapunkat, mert itt minden aktuális információt közzéteszünk!
A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják!

Március 8. Nőnap

Könyvtárunk zenei részlegének ajánlata nőnapra!
Összegyűjtöttünk pár dalt ami hölgyekhez vagy épp a hölgyekről szól.
Kölcsönözzön zenét nőnapra!
„A virág elhervad, a zene örök"!

Múlt-kor – új folyóirat a könyvtárban

Az idei évtől a Békés Megyei Könyvtárban elérhető a Múlt-kor című negyedéves történelmi magazin. A legfrissebb számot (2019. tavasz) keressék a kölcsönzőterem folyóiratrészlegében!

A Guzsalyas Egyesület és a Békés Megyei Könyvtár gyermekrajz pályázata

Rajzold le, hogy mi jut eszedbe a pásztoréletről, és alkotásoddal nyerj osztálykirándulást vagy különféle rajzeszközöket.
Várjuk békéscsabai nagycsoportos óvodások, alsós és felsős általános iskolások pályaműveit a Békés Megyei Könyvtárban. Technika: ceruza, színesceruza, filctoll, festék, zsírkréta. A rajzokat A/2-es, A/3-as vagy A/4-e méretben, borítékban kérjük leadni (feltüntetve a gyermek nevét, életkorát, az intézmény nevét és az alkotás címét).

Beküldési határidő: 2019. május 13. (hétfő) 16 óra
Ünnepélyes díjátadó: 2019. május 17. (péntek) 18 óra

A kiállítás május 31-ig látogatható a Békés Megyei Könyvtárban.

Ingyenes képzés könyvtárosok számára

Könyvtáros kollégák számára ajánljuk "Az én könyvtáram" projekt képzéseit. Bővebb információ az alábbi linken érhető el.

175 éve született Munkácsy Mihály

Munkácsy Mihály 1844. február 20-án – Lieb Mihály néven – született Munkácson. Békés megyei kötődését elsősorban a Reök-családhoz fűződő kapcsolata határozta meg. Szülei halála után nagybátyjához, Reök István ügyészhez került Békéscsabára.

Életéről, munkásságáról a BékésWiki-n olvashatnak.

XI. Nemzetközi felolvasómaraton Békéscsabán is

2019. február 19-én kezdődött a 11. Nemzetközi felolvasómaraton, amelyen Csíkszeredától Dél-Koreáig, nyolc ország több mint 30,000 felolvasója szólaltatja meg Radnóti Miklós műveit. A felolvasáshoz a Békés Megyei Könyvtár is csatlakozott, ma délután valamennyi érdeklődőnek lehetősége van bekapcsolódni a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár kezdeményezésébe.

Valentin-napi online kvíz: NYERTESEK

Lezajlott a Valentin-napi online kvízjátékunk sorsolása.
Könyvtári tagságot nyert:
- Csetneki Mónika
- Janyik Henrietta
- Jankulár Anikó

A színházjegyet a Békéscsabai Jókai Színházba Komlósiné Baji Mária nyerte.
Gratulálunk a nyerteseknek!

Valentin-napi beiratkozás a könyvtárban

2019. február 14-én, csütörtökön fél évre ingyenesen iratkozhatnak be az olvasásra vágyó házaspárok és szerelmespárok.

Az olvasójegy fél évre szól:
könyvek, CD- és DVD lemezek kölcsönzésére is jogosít.

Szeretettel várjuk a Békés Megyei Könyvtárba!