AZ ÉN KÖNYVTÁRAM projekt szakmai napja

2019. május 20-án, hétfőn "Az én könyvtáram" program Békés megyei szakmai bemutatójának, valamint workshopjának adott otthont a Békés Megyei Könyvtár.
A rendezvény célja a köznevelést támogató könyvtári szolgáltatások és mintaprogramok bemutatása volt.

Nyári táborok a fiókkönyvtárakban

Az elmúlt évekhez hasonlóan, idén is vár minden kedves 8-12 éves gyermeket nyári táborába a Jaminai és a Lencsési Könyvtár.

A Jaminai Könyvtár táborának felhívása >>
A Lencsési Könyvtár táborának felhívása>>

Új időpontban! Kerékpártúra Szabadkígyósra

A Békés Megyei Könyvtár Könyvjelző Olvasóklubjának programja:
Kerékpártúra Szabadkígyósra.

A részletes programhoz és az előzetes regisztrációhoz kattintson a Bővebben...-re.

Alkotótábor (2019. június 24–28.)

Óvodai, iskolai foglalkozásokon alkalmazható könyvkötészeti praktikákat, a könyvkötő szakma alapfogásait szeretné megtanulni?
Szeretettel várjuk a Békés Megyei Könyvtár ingyenes, gyakorlatorientált alkotótáborába!
Időpont: 2019. június 24–28. (hétfőtől péntekig) 15.00–19.00 óra

A Könyvtártámogató Alapítvány támogatása

Az idén május 20-ig rendelkezhet az összevont adóalap után befizetett személyi jövedelemadója 1+1%-áról.
Tisztelettel kérjük, hogy adójának 1%-val támogassa a Békés Megyei Könyvtár alapítványát, hogy 2019-ben is minél több színvonalas programmal, olvasnivalóval várhassuk a könyvtár látogatóit!

Könyvtártámogató Alapítvány
Adószám: 19061436-1-04

Az elmúlt évi támogatását ezúton is köszönjük!

Mezőmegyeri fiókkönyvtári értesítő

A Békés Megyei Könyvtár Mezőmegyeri Fiókkönyvtára ezúton értesíti látogatóit, hogy 2019. május 15. ‒ december 30. között a könyvtári szolgáltatás (kölcsönzés, visszavétel, napilapok helyben olvasása) ideiglenesen a Békéscsabai Kistérségi Egyesített Szociális Központ Kossuth utcai Idősek Klubjában, (Mezőmegyer Kossuth u. 2. sz.) vehető igénybe.

Könyvtári ügyelet: szerdánként 10.00-14.00 óra között van lehetőség az előre leadott kérések kölcsönzésére és a könyvek visszavételére.

Tevan 30 - kiállítás a könyvtárban

2019. május 7-től a Tevan Kiadó megalapításának 30. évfordulója alkalmából nyomdatörténeti kiállítás látogatható a Békés Megyei Könyvtárban.

Látogatás Jeanne Marie Wenckheim Dickens grófnőnél

A Békés Megyei Könyvtár Könyvjelző olvasóklubja májusi foglalkozásán látogatást tett Jeanne Marie Wenckheim Dickens grófnő dobozi otthonában.

Lomtalanítás előtt állók figyelem!

Felhívjuk kedves látogatóink figyelmét, hogy amennyiben lomtalanítás alkalmával régi képeslap, meghívó, kártyanaptár, fénykép, fotónegatív vagy egyéb aprónyomtatvány kerül kezükbe, akkor gondoljanak könyvtárunkra.

Gyűjteményünkbe szívesen fogadunk korabeli (apró)nyomtatványokat, az eddigi olvasói felajánlásokat pedig ezúton is köszönjük!

Képeslap-felajánlást kaptunk!

Gulyás Biankának és az Esély Pedagógiai Központnak köszönhetően rengeteg képeslappal bővült a könyvtár képeslap gyűjteménye. A felajánlást ezúton is köszönjük!