Új adatbázisok könyvtárunkban

Könyvtárunkban 2020 végéig elérhető az Akadémiai Digitális Archívum és a Szent István Társulat könyveinek adatbázisa.

Az Akadémiai Digitális Archívum a Magyar Tudományos Akadémia szellemi műhelyében született és az Akadémiai Kiadó gondozásában megjelent tudományos könyveket tartalmazza az 1950–1996 közötti (kisebb számban az 1996 utáni) időszakból. A gyűjtemény 8 ezer kötetet (2,5 millió oldalt) tartalmaz.

A Szent István Társulat adatbázisa az 1847-től napjainkig terjedő kiadványainak teljességre törekvő digitális tárhelye. Az anyagfeldolgozás és a kiadványok digitális közzététele a kezdeti időktől történik, a régebbi és a legújabb kori kiadványokkal folyamatosan, dinamikusan bővül.

Az adatbázisok a könyvtári számítógépeken, érvényes olvasójeggyel vehetők igénybe.