Felhívás Az év könyvtárosa Békésben díjra

A Békés Megyei Könyvtár és a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Békés Megyei Szervezete ebben az esztendőben is várja az ajánlásokat „Az Év Könyvtárosa Békésben" díjra. A díj azon Békés megyében dolgozó könyvtárosok részére adományozható, akik munkájukkal, szakértelmükkel hozzájárulnak a megye könyvtáraiban végzett magas szintű könyvtári tevékenységhez.
A kitüntető cím elnevezése: AZ ÉV KÖNYVTÁROSA BÉKÉSBEN

A kitüntetés: díszes oklevél, a könyvtár, és az egyesület logóját ábrázoló, a kitüntetett nevét hordozó emléktárgy.

A kitüntető cím átadásának időpontja: 2021. december 6. Az ajánlások beérkezési határideje: 2021. november 28.

Részletek:
A kitüntető címet minden évben egy Békés megyei könyvtáros kaphatja meg, minden Békés megyében dolgozó könyvtáros választható.
A díjazandó személyére ajánlást tehet bárki, az ajánlás kizárólag írásban történhet.
Az ajánlásnak tartalmaznia kell: a könyvtáros nevét, munkahelyének címét, a jelölt szakmai jellemzését, az adott évben nyújtott kiemelkedő teljesítményét.
A kitüntető cím odaítéléséről bizottság dönt, melynek tagjai a BMK, a MKE BMSZ képviselői.
A díjazott nevét a Békés Megyei Könyvtár és az MKE Békés Megyei Szervezete nyilvánosságra hozza.

Értékelési szempontok:
  • szakmai elhivatottság
  • személyközi kompetencia
  • továbbképzéseken való részvétel
  • szakmai tevékenység
  • olvasói elégedettség
  • publikáció
  • egyéb
Az ajánlásokat az alábbi módokon lehet beküldeni:
  • Postai úton: Békés Megyei Könyvtár 5600 Békéscsaba Kiss Ernő u. 3.
  • Vagy elektronikusan: bmk (kukac) bmk.hu