Felavatták a Békés Megyei Könyvtár Digilépcsőjét

Tegnap délután Varga Tamás alpolgármester és Kádár Kende diákpolgármester ünnepélyes keretek között átadta a könyvtárban található Digilépcsőt.

A kölcsönzőtérben egy használaton kívüli belső lépcsőt alakítottunk ki a középiskolások igényeihez igazodva. A hangulatos olvasókuckó középiskolás diákok tervei, ötletei alapján készült. A megvalósításban Cséffai Györgyi dizájner volt segítségünkre. A kényelmes ülőhelyek, telefontöltési lehetőség mellett ifjúsági olvasmányok (bestsellerek, képregények, Vörös pöttyös könyvek, fantasy regények, magazinok) várják a fiatalabb olvasóinkat. A kiscsoportos munka mellett kisebb létszámú megbeszélések, találkozások helyszíne lehet a „kuckó-feeling"-et nyújtó lépcső.
A Digilépcsőnél olvasható magazinok: 3. Évezred, 3. Évezred Extra, 5 Perc Angol, Autósport és Formula, Azilum, Bravo, Cosmopolitan, Galaktika, Glamour, Joy, Touchdown Magazin.

Az átadón készült fotók az alábbi oldalon tekinthetők meg.